Hakkımızda

============================================================

Alevilik, insanlığın oluşumundan beri Mezopotamya (kısmen anadolu) coğrafyasında yaşayan kültürlerin (Sümerler, Medler, Asurlar, Hititler, Hattiler, Luviler, Likya, Lidya, Truva vb.) doğayı, insanı, insanın yaşamını algılama felsefe ve kültürünü çağın koşullarına göre geliştiren, yaşamına uygulayan ve günümüze kadar devam eden, arıtılmış bir felsefe, bir yaşam biçimi, bir kültür ve inançtır.

Sorma be birader mezhebimizi
Biz mezhep bilmeyiz yolumuz vardır
-Kul Nesimî-

Bu bağlamda; bu platform Aleviliğin felsefi ve itikadî yönünü tartışmayı, araştırmayı, paylaşmayı amaçlar. Siyasi ve dini hiçbir propagandaya izin vermez. Aleviliğin felsefi boyutu her alanda görmezden gelinmiş, salt bir dinin bir mezhebi, yorumu olarak ve bir milletin, tektipçiliğin, ırkçılığın alanı olarak sığlaştırılmış ve tüm argümanları bu mefhumlar üzerinden kullanılagelmiştir. Oysa Alevilik bir okyanustur. Biz bu platformda aleviliğin saklanan, görmezden gelen, dışlanan ve bilinmesi istenmeyen yönlerini tartışacağız,tartışmak istiyoruz. Tüm bunları şu sonuca vardırabiliriz: “http://www.facebook.com/sultansinemil Faecebook sayfası; http://www.kulseyyid.wordpress.com  ve  http://www.kulseyyid.blogspot.com blogları ile http://www.youtube.com/sultansinemil kanalı elit platformlardır.Çünkü yazmayı, araştırmayı, tartışmayı hedef edinmiştir, sınırları kırmıştır. Hakaret, küfür, suçlama dolu platform ve kişileri kabul etmediğinden sadece Alevi Öğretisinin temel düsturu EDEP ile tüm fikirleri ve gizlinen dışlanan görüşleri kucaklar. Bu nedenle elittir. Edeple yazmayı, tartışmayı, paylaşmayı bilen makbuldür.

Kısacası; Yolumuz bilim yoludur; sevgi bizim dinimizdir, 72 millete bir bakmayan bizden değildir, diyenlerin izinde ve yolundadır.

Kul Seyyid

Reklamlar

Hakkımızda” üzerine 6 yorum

 1. Selam erenler kendimi tanitayim ben dersim ovacık bölgesinden seyit kemal ocağı,nin geliniyim eşimin ataları imam zeynel abidin,efendimizin mübarek oğlu imam Zeyd,den geliyor doğu anadolu da selçuklu imparatoru tarafından saygı ve sevgi gormus şeyh Ahmed,dede dır onunda nesli dersimde kodosori ve onun evladı seyit derviş balidir bu ocak in diğer evlatları seyit hüseyin gazi ve neslidir .cümle erenler pirler aşkına hz xizir cümlelemizi saklaya bekleye

  Beğen

 2. Sevgili Kul aşk ile. Sanırım Baba Duzgun de çarka durmuş canlar, destursuz bağ-ına girdim ,
  destursuz paylaştım. Ne bağ duydu ne bağbancı. Sevgilerimi yolluyorum

  Beğen

  • Ask ile abim saygılarımla. pirlerimizin hanemizde her zaman ve her koşulda yeri vardır destur ne demek en büyük destur zaten varlığınızdır, bu kâfi… Saygılarımla…

   Beğen

Yorum Yap - Katkı Sun

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s